WSPARCIE AKREDYTACJI

zakładów opieki zdrowotnej

Aktualności

Zakończono przyjmowanie zgłoszeń szpitali nieakredytowanych

Email Drukuj
W dniu 24 października zakończono przyjmowanie zgłoszeń szpitali nieakredytowanych do projektu "Wsparcie procesu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej" na lata 2009, 2010, 2011, 2012, 2013. Liczba miejsc została wyczerpana. Wszystkie szpitale zostaną poinformowane o zakwalifikowaniu do projektu. Pozostały jeszcze wolne miejsca na rok 2014.
 

Kwestionariusz rekrutacyjny

Email Drukuj
15 października 2008 r. udostępniliśmy Kwestionariusz rekrutacyjny dla szpitali chcących wziąć udział w projekcie
 

Szkolenie wizytatorów

Email Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniach 1 - 3 października 2008 roku odbyło się szkolenie wizytatorów (osób dokonujących oceny spełniania standardów przez szpitale). Celem szkolenia było zapoznanie z aktualnym znowelizowanym zestawem standardów akredytacyjnych oraz przygotowanie do bardziej efektywnego prowadzenia oceny w szpitalach.
 

Badanie opinii kadry zarządzającej szpitalami

Email Drukuj
1 października 2008 roku w ramach projektu rozpoczęło się badanie opinii kadry zarządzającej szpitalami na temat procesu akredytacji i korzyści wynikających z poddania się ocenie zewnętrznej. Do 1006 szpitali (lista placówek na podstawie danych CSIOZ) wysłano kwestionariusze ankiety do samodzielnego wypełnienia - odpowiedzi udzielają dyrektorzy szpitali, dyrektorzy ds. medycznych oraz naczelne pielęgniarki.
 

Pilotaż standardów akredytacyjnych

Email Drukuj
Od 15 września 2008 roku realizowany jest pilotaż standardów akredytacyjnych, testowanych w warunkach prowadzenia wizyty akredytacyjnej w szpitalu. W pilotażu bierze udział 8 szpitali, którym w drugiej połowie 2008 roku przypadło odnowienie certyfikatu akredytacyjnego. Pilotaż wykaże elementy wymagające zmian w zestawie standardów i w procedurze akredytacyjnej.
 


Strona 26 z 26